Raben przesyłki

Mężczyzna z paczką Z radością przedstawiamy ofertę Raben przesyłki. Firma Raben jest renomowaną firmą na rynku, która ma kilkunastoletnie doświadczenie w przewozie palet, oraz innych przesyłek wielkogabarytowych. W Europie może poszczyszcyć się swoimi oddziałami, jak również nawiązaniem współpracy z zaufanymi partnerami.

W firmie Raben przesyłki są ubezpieczone na kwotę 10000 PLN, jednak płatnie można je doubezpieczyć do 50000 PLN, jest to kwota 20 PLN + 0,11% netto wartości towaru. Firma Raben zrealizujemy serwisy pobrania gotówki - COD, koszt takiej usługi to 17 PLN, a zwrot pobrania jest w terminie 10 dni roboczych. Z innych dostępnych serwisów to zwrot dokumentów ROD, oraz POD, potwierdzenie odbioru, które są płatne 6,15 PLN. Odbiory i dostawy realizowane są w godzinach 8-16, z czego przeważnie dostawa do godziny 12, a odbiór przesyłki do 16. Zlecenie na te usługi należy złożyć korzystając z formularza zamówienia. W formularzu zamówienia należy zaznaczyć następujące opcje. Dla przesyłek krajowych krajowe palety, a dla palet międzynarodowych, wyceny indywidualne. Zlecenie na odbiór tych przesyłek przyjmowane są do godziny 15, dzień roboczy poprzedzający odbiór przesyłki. W tych godzinach wysyłane na mail są również dokumenty przewozowe, list przewozowy oraz etykieta, która trzeba okleić Raben przesyłkę. Należy pamiętać, żeby zostawić sobie jeden egzemplarz listu podpisanego przez kuriera.

Nie zalecamy wydawania palety bez jej oklejenia etykietą. Ponieważ taka przesyłka może ulec zagubieniu w dużym magazynie Raben. Nie jest również dobrą praktyką, wydawanie paczki przed datą jej zaplanowania, dlatego, że powoduje to błędy w systemie planowania Raben. Koniecznie prosimy podawanie numerów do Nadawcy i Odbiorcy, ułatwia to zorganizowanie transportu i w przypadku problemu ze znalezieniem miejsca odbioru, szybki kontakt. W zleceniu dobrze podawać wszelkie uwagi konieczne do realizacji zlecenia, jak na przykład konieczność auta z winą czy dojazd samochodem do 3 t.

Usługi realizowanie za pośrednictwem Raben, to półpalety, palety EUR, palety modułowe, których długość nie może przekroczyć 2,2 metrów.

Należy pamiętać, że powyżej 30 kg, w firmie Raben, należy zapakować przesyłkę na nośniku umożliwiającym przeładunek mechaniczny.

Więcej na temat zasad pakowania można znaleźć pod tym linkiem:
https://www.pack4you.pl/zasady-pakowania/palety/